ana blog resmi

Benim Hikayem Ceren

ana blog resmi

Merhaba ben Ceren. Meme kanseriyle hayatımda her şeyin yolunda gittiği bir dönemde, elime gelen kitle ile tanıştım. O an aklımdaki tek şeyin çocuklarım olduğunu hatırlıyorum. Teşhis konduktan sonraki şok ve belirsizliğin, bu sürecin en kötü dönemi olduğunu söyleyebilirim. Uyuyabildiğim dönemlerde, bunun kötü bir rüya olmasını dileyerek uyandım, ancak maalesef bu yaşamam gereken bir gerçek olarak önümde duruyordu. Kabullenip kemoterapiye başladığımda ise aslında durumun beklediğim kadar korkunç olmadığını anladım. Kendimi halsiz hissettiğim, her şeyin üzerime geldiği zamanlarım, saçlarımı ve kirpiklerimi kaybettiğim dönemlerim oldu elbette…

Ancak kanser aynı zamanda bana, benim saçtan veya kirpikten çok daha değerli olduğumu, bu sürece hem gözyaşlarımla hem de kahkahalarımla birlikte dayanabileceğimi öğretti. Bu süreç tamamlandığında aynı saçlarım, aynı kirpiklerim geri geldi. Ama ben artık eski ben değildim. Bana öğretileri için yaşadığım meme kanserine teşekkür ettim ve vedalaştım. Bu süreç herkes için farklı geçse de içinizde uzun bir yolculuğa çıkacağınız ve birçok öğretisi olan bir süreçtir. Bu süreç sandığınızdan çok daha hızlı geçiyor ama siz o değişim yolunda çok büyük adımlar atmış oluyorsunuz. O yüzden bu süreç yas tutulacak değil, keşfedilecek bir süreç olarak görülmelidir.

Bu süreci yaşamak zorunda kalan herkesin de yolculuğuna bu şekilde bakmasını dilerim. Ben bu yoldan öğretilerimle birlikte ayrıldım. Şimdi sıra sizde.

Sosyal Medyada Paylaş