9. Uluslararası “Yeşeren Bir Bitki” Onkoloji Günleri bu yıl; “Kadın Kanserleri ve Kanserler ile Mücadele” ana temasıyla Genç Birikim Derneği, Muş Alparslan Üniversitesi, ONKO-SEV ve Muş Belediyesi ev sahipliğinde, Dünya Sağlık Örgütü iş birliği ile 25-29 Mayıs 2022 tarihinde Muş Alparslan Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Ulusal ve uluslararası farklı disiplinlerin katılımı ile “Sağlıkta İyi Örnekler Zirvesi, Kansere Karşı Milletvekili Grubu, Gençler İçin Sağlık Hakkı Buluşması, Sağlık Festivali, Kanser Hastaları Kongresi, Kanserle Mücadele Ortak Platformu “ çalıştayları aracılığıyla karşılaşılan sorunlara çözümler üretilmesini hedefliyoruz.

Kadın Kanserleri ile mücadelede tanıdan tedaviye yeni gelişmelerin tüm boyutların ile ele alınacağı 9. Uluslararası “Yeşeren Bir Bitki” Onkoloji Günleri’ne, Türkiye’de kanserle mücadele alanında önemli roller üstlenen kanserle mücadele dernekleri, 81 ilden kanser hastaları, uluslararası sivil toplum kuruluşları, bilim insanları, uzmanlar, bürokratlar, milletvekilleri, gazeteciler bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere katılacaklardır. Yüksek düzeyli bir buluşma olmasını arzu ettiğimiz 9. Uluslararası “Yeşeren Bir Bitki” Onkoloji Günleri’ne verebileceğiniz desteklerle daha zengin bir organizasyon olmasını amaçlıyoruz.

Organizasyonumuza sizleri davet etmekten onur duyarız.

Saygılarımızla,