8. Uluslararası “Yeşeren Bir Bitki” Onkoloji Günleri’ni bu yıl; “Kadın Kanserleri ve Akciğer Kanserleri ile Mücadele” ana temasıyla Genç Birikim Derneği, Muş Alparslan Üniversitesi, ONKO-SEV ve Muş Valiliği ev sahipliğinde T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı kurumu destekleriyle 7-14 Mayıs 2018 tarihinde Muş Alparslan Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Ulusal ve uluslararası farklı disiplinlerin katılımı ile “Kanser Hastaları Kongresi, Gençlik Sağlık Hakkı İçin Ulusal İşbirliği Buluşması, Kanserle Mücadele Ortak Platformu-Hasta Dernekleri Toplantısı ve Sağlık İçin Harekete Geç çalıştaylarında, karşılaşılan sorunlara çözümler üretilmesini hedefliyoruz.

Kadın Kanserleri ve Akciğer Kanseri ile mücadelede tanıdan tedaviye yeni gelişmelerin tüm boyutları ile ele alınacağı 8. Uluslararası “Yeşeren Bir Bitki” Onkoloji Günleri’ne, Türkiye’de kanserle mücadele alanında önemli roller üstlenen kanserle mücadele dernekleri, 81 ilden kanser hastaları, uluslararası sivil toplum kuruluşları, bilim insanları, uzmanlar, bürokratlar, milletvekilleri, gazeteciler bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere katılacaklardır.  Yüksek düzeyli bir buluşma olmasını arzu ettiğimiz 8. Uluslararası “Yeşeren Bir Bitki” Onkoloji Günleri’ne verebileceğiniz desteklerle daha zengin bir organizasyon olmasını amaçlıyoruz.

Organizasyonumuza sizleri davet etmekten onur duyarız.

Saygılarımızla,
Kongre Düzenleme Kurulu